سامانه ایجاد فروشگاه اینترنی فایل و محصولات مجازی ( دانلود به ازای پرداخت )

تبدیل واحد پول ریال به تومان در افزونه ایزی دیجیتال دانلودز

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

تبدیل واحد پول ریال به تومان در افزونه ایزی دیجیتال دانلودز

تبدیل واحد پول ریال به تومان در eddبسیاری از وبمسترهای فروشگاهی به جهت جلوگیری از سردرگمی مشتریان و نیز راحتی آنها در محاسبه هزینه تمام شده پرداخت ها ، از واحد پولی تومان به جای ریال استفاده می کنند .

ولی در افزونه ایزی دیجیتال دانلودز که افزونه ای خارجی و غیر ایرانی است ، واحد پول رسمی کشور ، یعنی ریال گنجانده شده است و واحد تومان ، که در حقیقت واحد پولی عرفی و اجتماعی و غیر رسمی محسوب می شود وجود ندارد .

در اینجا دو روش، اضافه کردن تومان به افزونه EDD را به شما یاد خوهیم داد .

در روش اول ، تبدیل واحد پول ریال به تومان در edd را با استفاده از کد انجام داده و در روش دوم همین کار را با استفاده از یک افزونه کاربردی کوچک انجام می دهیم. در پایان نیز مواردی پیرامون این آموزش ذکر خواهد شد که شاید مطالعه آنها برای شما مفید باشد.

روش اول : تبدیل واحد پول ریال به تومان در edd با استفاده از کد :
در این روش تبدیل واحد ارزی ریال به تومان ، با قرار دادن چند خط کد در فایل function.php قالب انجام میدهیم. این روش دو مزیت دارد. اول اینکه شما را از نصب یک افزونه جداگانه برای انجام عمل مورد نظر، بی نیاز میکند. دوم اینکه ویرگول نشان داده شده در بین اعداد (جداکننده هزار) را از قیمت های نمایش داده شده در سایت شما حذف می کند. برای استفاده از این روش کافی است کد زیر را در یکی از محل هایی که در خط اول ذکر کردیم قرار دهید :

 

if ( ! function_exists( 'mrcode_edd_toman' ) ) {
function mrcode_edd_toman( $formatted, $currency, $price ) {
if ( ! is_admin() ) {
$price = @str_replace( ',', '', $price );
$price = @$price / 10;
return $price . ' تومان';
}
return $price . ' ریال';
}
}
add_filter( 'edd_rial_currency_filter_after', 'mrcode_edd_toman', 10, 3 );

 

پس از ذخیره و رفرش کردن سایت ، مشاهده خواهید کرد که عبارت :ریال” به “تومان” تبدیل شده است .

توجه مهم : قبل از انجام هرگونه تغییر ،‌از فایل فانکشن خود بکاپ بگیرید!

تبدیل واحد پول ریال به تومان در eddروش دوم : تبدیل واحد پول ریال به تومان در edd با استفاده از افزونه :

برای این منظور کافی است افزونه EDD Rial to Toman را بر روی سایت خود نصب و فعال کنید.

این افزونه نیاز به هیچ نوع تنظیمی نداشته و بلافاصله پس از فعال شدن، واحد ریال را در سایت شما به تومان تبدیل میکند. اما کاستی که این روش تبدیل واحد پول ریال به تومان در edd نسبت به روش قبل دارد این است که جداکننده هزار را از قیمت های سایت حذف نمیکند. البته این مسئله ایراد نبوده و بیشتر مبحثی سلیقه ای است. بنابراین با توجه به نیاز و تصمیم خود میتوانید از هر یک از این دو روش که مایل هستید برای تبدیل ریال به تومان در افزونه Easy Digital Downloads بهره ببرید.

توضیحات مهم :

در بالا به دو روش عملی، آسان و مناسب برای تبدیل واحد ارزی ریال به تومان در افزونه دانلود های دیجیتال پرداختیم. اما این دو روش تنها روش هایی نیستند که با استفاده از آنها میتوان واحد تومان را به سایت اضافه کرد. مثلا میتوانستیم از فیلتر edd_currencies بهره بگیریم و یا با نصب افزونه EDD Currency by Sorsawo Digital واحد ارزی دلخواهمان را به این افزونه اضافه کنیم. خوب، پس چرا از روش های بالا استفاده کردیم؟

دلیل این مسئله این است که افزونه edd برای واحد های ارزی مختلف، دو رقم اعشار پس از قیمت نشان میدهد. مثلا در واحد ارزی دلار، مقداری مثل ۱۱.۹۹ تعریف شده است. این در حالی است که برای واحد های ارز ایران یعنی تومان و ریال، نشان دادن دو رقم اعشار، مفهومی نداشته و تنها نمای سایت را زشت کرده و از کاربردی بودن آن میکاهد. برای رفع این مشکل، در افزونه edd به صورت پیشفرض برای چند واحد ارزی از جمله RIAL شرطی تعریف شده که اگر واحد ارزی سایت روی یکی از این واحد های ارزی (مثلا RIAL) قرار گرفت، دارای اعشار پس از قیمت نباشد.

حال اگر ما میخواستیم خودمان واحد ارزی جدیدی به افزونه اضافه کنیم، یا میبایست همین مبحث عدم نمایش اعشار را به صورت دستی پیاده سازی میکردیم و یا اینکه باید کدهای افزونه را دست کاری میکردیم که هیچ یک به اندازه دو روش بالا، ساده و کاربردی نیستند.

دانلود افزونه EDD Rial To Toman

6 comments

 1. سلام.وبسایت جالبی دارید.دست گلتون
  درد نکنه

  پاسخ دادن
 2. سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

  پاسخ دادن
 3. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

  پاسخ دادن
 4. اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

  پاسخ دادن
 5. بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

  پاسخ دادن

نظرات خود را با ما در میان بگذارید